Jak wybrać damski lub męski szlafrok?

Nie każdy go ma, lecz każdy mieć powinien – szlafrok to część garderoby, która cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim zimową porą roku, kiedy to temperatura za oknem spada, a my chcemy poczuć jak największy komfort. Wtedy idealnie sprawdzi się właśnie szlafrok, który noszą dziś zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nic zresztą dziwnego, gdyż szlafroki to miłe w dotyku i przede wszystkim ciepłe ubrania. W jaki sposób wybrać jednak odpowiedni dla nasz szlafrok? Jak się okazuje, nie jest to wcale tak łatwe, jak mogłoby się to wydawać. Najważniejsze przy wyborze szlafroka jest to, aby wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników takich jak chociażby materiał, z którego został on wykonany.

Jest to o tyle ważne, że przecież szlafrok powinien nie tylko się ciekawie i ładnie prezentować, lecz przede wszystkim powinien zapewniać nam tak potrzebne zimą ciepło. Nie tylko zresztą zimą, gdyż szlafrok przydaje nam się także podczas chłodnych poranków, a niektórzy zakładają go na siebie zaraz po wyjściu z prysznica, by odpowiednio ocieplić ciało. Głównie dlatego tak ważne jest, aby postawić na odpowiedni materiał jak na przykład welur, plusz czy frotte.

Wybieramy szlafrok – o czym pamiętać?

Wspomniane materiały to oczywiście nie jedyne, na jakie możemy się zdecydować, choć wydają się one być najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chcemy mieć puszysty, miły w dotyku i ciepły szlafrok. Nie zapewni nam tego między innymi bawełna, a niezbyt dobrym pomysłem może okazać się także satyna czy jedwab, które co prawda prezentują się niezwykle elegancko, lecz niekoniecznie sprawdzą się jako w roli ciepłego i komfortowego okrycia.

Prócz materiału istotne znaczenie ma także fason szlafroka. Jak się okazuje, dobrze dobrany będzie stanowić o funkcjonalności okrycia – dostępne są bowiem szlafroki z kieszeniami po obu stronach, z suwakiem czy nawet z kapturem. Wybór zależy więc tylko i wyłącznie od nas i od naszych oczekiwań oraz potrzeb. Kieszenie przydadzą się, by schować w nich różnego rodzaju akcesoria, a kaptur będzie niezastąpiony po kąpieli czy umyciu głowy. Wszystko oczywiście po to, byśmy czuli się jak najbardziej komfortowo i wygodnie.

Dobrze dobrany szlafrok to inwestycja na lata, dlatego też warto zwrócić uwagę na różne czynniki i dokonać odpowiedniego wyboru.

dfgfgd
gdfgvdg