Obrusy na stół: czy to jest jeszcze w modzie?

Chcemy, aby nasz dom był urządzony funkcjonalnie, ale jednocześnie wpisywał się w najnowsze trendy? Właśnie zajmujemy się stołem i zastanawiamy się, czy obrus jest w ogóle potrzebny? A może to już zbędny dodatek, który tylko trzeba utrzymywać w czystości? Prawda jest taka, że w większości domów nadal na stole jest coś, co ma być jego ozdobą, jednak niekoniecznie jest to obrus, jak miało to miejsce jeszcze parę lat temu.

Nie tylko biel

Warto wiedzieć, że jeśli nie chcemy mieć pustego stołu to do wyboru mamy całą gamę różnorakich obrusów. Już nie musi być on śnieżnobiały, idealnie spływający w różnych długościach z każdej jego strony. Obecnie możemy przebierać w różnych ich kolorach, niejednokrotnie bardzo wyrazistych, a do tego jeszcze możemy wybierać obrusy z ciekawymi haftami, które będą dość grube i ciężkie. To, jakie ich wzory wybierzemy do naszego salonu, będzie zależało tylko od kolorów dominujących w danym pomieszczeniu.

Różne długości i materiały

Kiedyś obrus zwykle był bawełniany albo lniany, delikatnie spływał ze stołu, zakrywając wszystkie jego boki. Dzisiaj już się od tego odchodzi. Możemy wybrać obrusy, które będą zakrywały tylko jego środek, takie, które będą bieżnikami, a więc zajmą całą jego długość, jednocześnie nie zakrywając całych boków. Co więcej, proponowane są nam również filcowe wycinanki, które mają różne kształty i wielkości, a które powinny być mniejsze niż stół, bo z powodu sztywnego materiału z pewnością nie będą z niego elegancko zwisały. Zaproponowane mogą nam być jeszcze eleganckie koronki, które będą ozdobą każdego wnętrza, ale które jednocześnie także nie będą zakrywały całego stołu.

Bardziej będąc serwetką, niż faktycznie obrusem. Obecnie mamy pełną gamę produktów, którymi możemy przykryć nasz stół. Na co dzień świetnie mogą się sprawdzić filcowe podkładki czy kolorowe obrusy będące serwetkami. Jednak przy ważnych uroczystościach, kiedy do stołu ma zasiąść cała rodzina i chcemy podkreślić ważny charakter danego spotkania, niepodzielnie królować będzie biały obrus, elegancki i wykonany z najwyższej jakości materiału. Dlatego nawet jeśli na co dzień wybieramy coś kolorowego, ciężkiego, ozdobnego, to na ważne wydarzenia warto mieć ten tradycyjny, śnieżnobiały obrus, który delikatnie będzie spływał po bokach naszego stołu.

dfgfgd
gdfgvdg