Jakie firany do salonu wybrać?

Z pewnością chcemy, aby każde pomieszczenie w naszym domu prezentowało się jak najlepiej, stanowiło naszą wizytówkę, a przebywanie w nim sprawiało nam ogromną radość. Zazwyczaj skupiamy się na urządzaniu salonu, a to dlatego, że to głównie tam przesiadujemy i to tam przede wszystkim przyjmujemy naszych gości. Dlatego też chcemy, aby każdy element jego wystroju idealnie komponował się z pozostałymi rzeczami, a to oznacza, że musimy się zastanowić, jakie firany do salonu powinniśmy wybrać, aby mieć pewność, że efekt końcowy nas zadowoli.

Czy zawsze biel?

Jeżeli już zdążyliśmy się trochę rozejrzeć w propozycjach firan do salonu, to z pewnością przekonaliśmy się, że króluje głównie biel. Niektóre są haftowane, inne gładkie, ale zwykle przeważa jednak biel.

Spokojnie możemy się na nią zdecydować, jeśli nasz salon jest miejscem kolorowym, takim, gdzie przeważa kolor na ścianie i meblach. Wówczas okno będzie stonowane i sprawi, że całość będzie się prezentowała delikatnie, a pomieszczenie będzie stonowane. Jeśli jednak mamy salon urządzony w stylu minimalistycznym, a do tego przeważa w nim biel to spokojnie powinniśmy poszukać firan kolorowych, które przełamią charakter wnętrza i urozmaicą go.

Jaka długość?

To, jakiej długości firany do salonu powinniśmy wybrać, będzie zależało od wielu czynników. Jeśli mamy pod oknem parapet, a dodatkowo wiemy, że to okno będzie co chwilę otwierane, to warto się zastanowić nad krótkimi firanami, które będą sięgały właśnie do parapetu.

Jeśli mamy okna do podłogi i nie mamy parapetu, to mamy dwie możliwości. Albo kupujemy firany, które będą się kończyły 1,5 cm nad podłogą, albo decydujemy się na takie dłuższe o ok. 20 cm i wówczas pozwalamy, aby leżały na podłodze, pięknie się na niej układając. Tutaj decyzja powinna zależeć od tego, czy mamy dzieci albo zwierzęta i czy często będziemy te firany przesuwać, jeśli tak – warto wybrać krótsze. Jeśli nie – spokojnie możemy sobie pozwolić na dłuższe.

Warto zobaczyć, jakie firany do salonu będą nam zaproponowane. Podczas ich wyboru musimy patrzeć nie tylko na wygląd i ich cenę, ale również na to, czy w naszym salonie będą funkcjonalne.

dfgfgd
gdfgvdg