Jaki ręcznik szybkoschnący wybrać?

Są sytuacje, w których zależy nam na tym, aby nasz ręcznik był jak najszybciej suchy. Chociażby w czasie podróży, albo codziennych treningów na basenie. W takich przypadkach będzie nam zależało na tym, aby ręcznik nie tylko dobrze wchłaniał wodę, ale również możliwie jak najszybciej wysychał. Oczywiście wilgotny ręcznik nie musi być dużym problemem, jednak trzeba pamiętać, że będzie on idealnym miejscem do rozwoju bakterii, a to już może wpływać na nasze zdrowie.

Dlatego warto w swojej szafie mieć chociaż kilka szybkoschnących ręczników, które będziemy mogli wykorzystać w takich wypadkach.

Z czego zrobione?

Do wyboru będziemy mieli ręczniki bawełniane, które są znacznie mniejsze niż te stosowane na co dzień. Ponieważ są mniejsze, mniejsza jest ich gramatura, a to oznacza, że szybciej wysychają. Jeśli nie odpowiada nam takie pomniejszenie rozmiarów naszego ręcznika, to zawsze możemy się zdecydować na takie, które będą wykonane z frotte.

Są prawie tak samo przyjemne w dotyku jak te bawełniane, mogą mieć tradycyjnie przyjętą wielkość, ale jednocześnie schną znacznie szybciej, co oznacza, że świetnie sprawdzą się podczas biwaków i codziennych treningów na basenie. Inną propozycją mogą być jeszcze ręczniki welurowe. One także gwarantują nam krótki czas schnięcia, jednak będziemy musieli liczyć się z tym, że w dotyku będą mniej przyjemne, niż dwa wyżej wymienione.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Musimy także wiedzieć, że rozmiar ręcznika będzie miał wpływ na tempo jego suszenia się.

Poza tym, rozmiar będzie miał też wpływ na wagę ręcznika, a ta przy różnych wędrówkach, może mieć ogromne znaczenie. Co więcej, im lepiej będzie wchłaniał wodę, tym dłużej też może schnąć. Dlatego warto się tutaj zastanowić, co jest dla nas ważniejsze. Poza tym, warto wiedzieć, że takie ręczniki szybkoschnące mogą posiadać specjalną powłokę antybakteryjną, jak i przewiewne pokrowce, w których będziemy mogli je przenosić.

To ostatnie może być dla nas szczególnie ważne, jeśli wybieramy się na wędrówkę i wiemy, że każdego ranka będziemy musieli się pakować, aby ruszyć w dalszą drogę. Na rynku jest sporo ręczników szybkoschnących. Warto porównać te z bawełny, weluru, frotte czy z mikrofibry, aby móc powiedzieć, który z nich najbardziej nam odpowiada. Nie tylko pod względem szybkości schnięcia, ale również pod względem dotyku i wchłaniania wody.

dfgfgd
gdfgvdg