Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Zima to taki okres, kiedy w naszych domach włączamy ogrzewanie, doprowadzając tym samym do wysuszania powietrza. To oznacza, że może być nam trudno oddychać, możemy mieć wysuszone gardło, a dodatkowo w powietrzu może się unosić jeszcze więcej pyłków kurzu, co będzie szczególnie uciążliwe dla alergików. Dlatego, jeśli chcemy, aby nawet w okresie ogrzewania w naszym domu była zachowana odpowiednia wilgotność, to musimy kupić nawilżacz powietrza. Ale jaki wybrać, aby mieć pewność, że naprawdę się sprawdzi?

W jaki sposób ma działać?

Warto wiedzieć, że możemy wybrać nawilżacz powietrza, który będzie wypuszczał parę wodną, ale także taki, który będzie działał na zasadzie ultradźwięków czy ewaporacji. W tym pierwszym powietrze będzie nie tylko nawilżane, ale również ogrzewane i oczyszczane, co sprawia, że świetnie będzie sprawdzał się w pokoju dziecięcym.

W tym drugim cząsteczki wody są rozbijane przez ultradźwięki i w ten sposób tworzy się para, która może być podgrzewana albo nie. Jednak ultradźwięki są wychwytywane przez zwierzęta, a więc jeśli je mamy, to praca takiego urządzenia może być dla nich uciążliwa. Trzecią opcją jest nawilżacz ewaporacyjny, który zasysa powietrze, a następnie nawilża je i z powrotem wypuszcza do pokoju. Ale nie będzie ono tutaj podgrzewane.

Na co patrzeć?

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem nawilżacza powietrza, to warto się przyjrzeć temu, w jaki sposób będzie nawilżał nasze powietrze.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, do jakiej wielkości pomieszczenia jest przeznaczony, jak również na głośność jego pracy, tak abyśmy mieli pewność, że nie będzie nam utrudniał codziennego funkcjonowania. Warto się także zastanowić, czy taki nawilżacz powietrza ma mieć tylko funkcję nawilżania, czy może jeszcze ma oczyszczać powietrze. Powinniśmy również zwrócić uwagę na jego wielkość i kształt, ponieważ do pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się takie w zwierzęcym kształcie, bo wówczas staną się również ciekawą ozdobą. No i oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na cenę, bo ona również powinna nam odpowiadać. W sklepach znajdziemy sporo propozycji na nawilżacze powietrza.

Jeśli im się dokładnie przyjrzymy, to możemy mieć pewność, że wybierzemy taki, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Im więcej cech porównamy, tym łatwiej będzie nam dokonać ostatecznego wyboru.

dfgfgd
gdfgvdg