Jak wybrać dobry ręcznik do łazienki z dobrą jakości wchłaniania wody

Jeżeli zaczniemy oglądać w sklepie ręczniki, szybko przekonamy się, że wybór jest ogromny. Różne kolory, wielkości i zakres cenowy. Niestety, niejednokrotnie o zakupie konkretnego ręcznika decyduje cena i kolor, bo przecież chcemy, aby pasował do całego wystroju naszej łazienki. Ale czy to faktycznie cechy, którymi powinniśmy się kierować podczas zakupu ręczników? Może się okazać, że już po pierwszym użyciu będziemy wiedzieli, że popełniliśmy błąd, decydując się na ten konkretny model.

Z jakiego jest materiału?

Przede wszystkim powinno nam zależeć na tym, aby taki ręcznik dobrze wchłaniał wodę i jednocześnie, żeby szybko schnął.

Dlatego warto wiedzieć, że ręczniki wykonane z bawełny i frotte, są nie tylko przyjemne w dotyku, ale również świetnie sprawdzą się podczas wycierania, jak i stosunkowo szybko będą schły. To ostatnie szczególnie tyczy się tych drugich. Jeśli interesują nas szybkoschnące ręczniki, a ich faktura nie ma już dla nas takiego znaczenia, to możemy popatrzeć jeszcze na welur. One błyskawicznie wysychają, jednak w dotyku nie są tak przyjemne jak dwie, wcześniej wymienione tkaniny.

Gramatura ma znaczenie

Warto wiedzieć, że gramatura danego ręcznika także będzie miała wpływ na jego funkcjonalność.

Im cięższy ręcznik, tym dłużej będzie schnąć, a to będzie oznaczało, że czasami będzie na to potrzebował nawet i kilku godzin. Dodatkowo warto podkreślić, że mniejsza gramatura to cieńszy i lżejszy ręcznik, ale także to mniejszy jego rozmiar, dzięki czemu będzie zabierał nam mniej miejsca na półce. Dlatego warto pomyśleć o tym, czy nie wybrać ręcznika z mniejszą gramaturą, co daje nam gwarancję szybkiego schnięcia, lekkości i małej objętości. Jeśli taki ręcznik składa się jeszcze z krótkich i gęsto ułożonych pętelek, to możemy być pewni, że świetnie będzie wchłaniał wodę z naszego ciała, a to oznaczać będzie, że nie będziemy mieli problemów z wycieraniem się. Ich faktura nie wszystkim musi odpowiadać, ale z pewnością można się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli będziemy widzieć, jak świetnie się sprawdzają w naszej łazience.

Koniecznie zobaczmy, jakie ręczniki możemy wybrać, tak aby mieć pewność, że nas zadowolą. Oczywiście ich wygląd i cena są ważne, jednak czasami warto zapłacić więcej i mieć pewność, że taki ręcznik będzie dobrze wchłaniał wodę i później będzie szybko wysychać.

dfgfgd
gdfgvdg