Jak udekorować żywą choinkę?

Żywa choinka prezentuje się najbardziej okazale. Nie tylko swoim wyglądem będzie tworzyła niesamowitą atmosferę w naszym domu, ale przyczyni się do tego również jej wspaniały zapach. Jednak decydując się na żywą choinkę, musimy pamiętać, że nie ma regularnych kształtów, a między jej gałęziami mogą się pojawiać puste przestrzenie, co może utrudniać jej przyozdabianie.

Jakie bombki?

Przede wszystkim warto się zastanowić, jakie bombki powinny się znaleźć na naszej choince. Najlepiej będzie, jeśli zainwestujemy w różne rozmiary. Wówczas mniejsze powiesimy tam, gdzie igliwie jest gęste, a większe tam, gdzie będą pojawiały się prześwity, które można w ten sposób zakryć.

Dodatkowo możemy zdecydować się na różne ozdoby z koronki, filcu czy papieru, które, powieszone na dłuższych sznurkach, także idealnie będą wypełniały pustą przestrzeń i sprawią, że całość będzie się świetnie prezentowała.

Przydatne mogą być łańcuchy

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że między gałęziami naszej żywej choinki jest sporo wolnego miejsca, to możemy się zdecydować na położenie łańcucha. Powinien on być wówczas trochę grubszy, tak aby idealnie zakrywał puste przestrzenie, a jeśli będzie położony w pierwszej kolejności, to będziemy mieli pewność, że nie zasłoni naszych bombek i innych ozdób.

Taki łańcuch może być w kolorze bombek albo może mieć inny odcień, tak aby przełamał kolorystykę.

Ładna sama w sobie

Żywa choinka jest elegancka i okazała sama w sobie. To oznacza, że naprawdę nie potrzeba wielu ozdób, aby była najpiękniejszą dekoracją naszego domu.

Jeśli tylko dobierzemy i powiesimy ozdoby tak, aby zakrywały te największe, puste przestrzenie, to możemy być pewni, że efekt końcowy przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. A zapach unoszący się z takiej choinki przeniesie nas w zupełnie inny świat i wprowadzi w świąteczny klimat. Warto zobaczyć, jak prezentują się żywe choinki, a następnie przyjrzeć się ozdobom, które możemy wybrać do ich przystrojenia.

Na pewno wybierzemy coś, co będzie się świetnie prezentowało, dzięki czemu nasza choinka będzie elegancko przybrana, a jednocześnie nic nie straci ze swojego niesamowitego wyglądu. To jest łatwiejsze niż moglibyśmy przypuszczać.

dfgfgd
gdfgvdg