Jak dobrać długość zasłon do wnętrza

Podczas aranżacji wnętrz, ważny jest każdy detal. Dlatego też warto na to poświęcić trochę czasu na to, aby przemyśleć każdy detal i sprawić, aby cała aranżacja była nie tylko spójna estetycznie, ale również funkcjonalna. Przede wszystkim warto skupić się na wystroju okna, bo wbrew pozorom to właśnie jego wygląd może wprowadzić pożądany klimat do pomieszczenia.

Na co zwracać uwagę?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych zasłon do naszych wnętrz, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać i jakie zasłony najbardziej nas interesują. Jeżeli mamy okno z parapetem to warto zdecydować się na zasłony krótsze, sięgające do parapetu, a nawet 1 cm przed nim.

Wówczas swobodnie będą opadać, nigdzie nie będą się zaginały, a całość będzie się prezentowała naprawdę ładnie. Z drugiej strony, jeśli tego parapetu nie mamy, to warto zdecydować się na długie zasłony, które będą zakrywały całe okno i ścianę, aż do podłogi. Wówczas też możemy zdecydować się na materiał kończący się nad podłogą, albo na taką, gdzie będziemy mieli zasłony ułożone elegancko na podłodze. W pokoju, który jest większych rozmiarów, warto zainwestować w dłuższe zasłony, bo będziemy mieli pewność, że nie będą one go przytłaczały i wszystko będzie się prezentowało naprawdę ciekawie.

Czy otwieramy okno?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na długie zasłony, ale ciągle się zastanawiamy nad konkretną długością, to warto się zastanowić, czy będziemy często otwierać dane okno i przesuwać zasłony.

Jeśli nie, to spokojnie będą mogły leżeć na podłodze i możemy mieć je o nawet 20 cm za długie. Jednak jeśli wiemy, że co chwilę będziemy wychodzić na balkon i będziemy przesuwać materiał, to warto się zdecydować na takie, które będą się kończyć tuż nad podłogą. Wówczas będziemy mieli pewność, że ich nie nadepniemy, nie podrą się i nie będziemy się co chwilę denerwować, że nie układają się tak ładnie, jak chcieliśmy. Warto popatrzeć na różne długości zasłon, zastanowić się, które z nich bardziej będą nam odpowiadały. Możemy kupić dwa rodzaje i zmieniać je wraz z nową porą roku czy aktualnymi oczekiwaniami estetycznymi.

dfgfgd
gdfgvdg