Czym oświetlić ogród? Odpowiednia jasność przestrzeni

Ogród to specyficzne miejsce wymagające dobrej organizacji przestrzeni. Z jednej strony powinno znajdować się w nim dużo zieleni i kwiatów, z drugiej niejednokrotnie chcemy, żeby było to miejsce towarzyskie, gdzie spokojnie będziemy mogli usiąść z rodziną i przyjaciółmi, aby odpocząć.

Jeśli jednak będzie w nim ciemno, towarzyskie siedzenie w ogrodzie nie będzie należało do najprzyjemniejszych. Dlatego warto zadbać o to, aby dobrze go oświetlić.

Lampki stojące i wiszące

Zanim przejdziemy do kwestii oświetlania ogrodu, powinniśmy dobrze zapoznać się z ofertą. Może spodobają nam się stojące, niskie latarnie, które nie tylko rozjaśnią otoczenie, ale także nadadzą mu niepowtarzalnego klimatu? A może mamy możliwość przyczepienia niewielkich lampek do ściany domu czy ogrodu, w taki sposób, aby ich światło także padało na ogród? Może się okazać, że tego typu lampy zapewnią nam nie tylko dostatecznie dużo światła, ale również pomogą nam przygotować ciekawą aranżację naszego ogrodu, dodając mu w ten sposób niecodziennej elegancji.

Nie muszą być widoczne

Nie chcemy, żeby było widać lampy zamontowanej w ogrodzie? Chcemy, żeby w ciągu dnia prezentowały się tylko zieleń i kolorowe kwiaty? W takim razie powinniśmy zainwestować w oświetlenie montowane w ziemi. Możemy wybrać specjalne lampy, które będą ukryte w trawie, albo w płytkach chodnikowych, dzięki czemu będzie je widać dopiero wtedy, gdy je włączymy.

Co więcej dzięki takiemu oświetleniu ogród będzie rozjaśniony od dołu, co ostatecznie będzie dawało niesamowity efekt wizualny. Dodatkowo trzeba tutaj wspomnieć, że możemy wybrać lampy ukryte w sztucznych kamieniach albo w figurkach zwierząt, to także pomoże nam rozświetlić ogród w taki sposób, aby zbytnio nie rzucał się w oczy.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na lampy wiszące, stojące czy ukryte w trawie, zawsze powinniśmy pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. To oznacza odpowiednio zabezpieczoną instalację, jak i właściwie dobrane lampy, które się nie nagrzewają, zwłaszcza jeśli mają być ukryte w podłożu.

Co więcej, w przypadku tych ostatnich powinniśmy również zadbać o ich wytrzymałość, tak aby można było spokojnie po nich chodzić, bez obaw, że popękają pod ciężarem naszego ciała. A jeśli skorzystamy z lamp LED, to będziemy wiedzieli, że są one również energooszczędne.

dfgfgd
gdfgvdg