5 zasad, które pomogą Ci wybrać kocyk dla niemowląt.

Kiedy dowiadujemy się, że zostaniemy rodzicami, zaczynamy kompletować dziecięcą wyprawkę. Staramy się zapewnić maluchowi wszystkie niezbędne akcesoria. Jednym z takich podstawowych elementów jest kocyk. Jaki powinien być, abyśmy mieli pewność, że jest bezpieczny dla naszego dziecka i że będzie mu służył przez dłuższy czas?

Na co trzeba zwracać uwagę?

Wybierając kocyk dla niemowlaka, powinniśmy przede wszystkim patrzeć, z jakiego materiału będzie wykonany.

Z jednej strony chodzi o to, żeby był przyjemny, miękki i żeby nic się z nim nie działo pomimo kolejnych prań. Z drugiej chodzi także o to, aby służył przez kilka lat, a więc warto wybierać takie materiały, które faktycznie będą wytrzymałe, jak chociażby polar. Dodatkowo podczas wybierania kocyka dla niemowlaka, musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Z jednej strony musi on nam dawać możliwość dokładnego okrycia dziecka, z drugiej nie może być zbyt duży, bo wówczas dziecko mogłoby się w niego zaplątać.

Podczas takiego wyboru warto również zwrócić uwagę na to, czy kocyk jest przeznaczony dla alergików, a także czy posiada niezbędne certyfikaty. Jeśli będzie je miał, zyskujemyi pewność, że został odpowiednio sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa.

O czym jeszcze musimy pamiętać?

Warto dać sobie trochę czasu na zakup odpowiedniego kocyka, tak aby można było porównać ze sobą różne propozycje. Do wyboru będziemy mieli kocyki grubsze i cieńsze.

Tak naprawdę warto zaopatrzyć się w jeden i drugi, tak aby móc je dopasowywać odpowiednio do panującej pogody. Jeszcze inną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest kolor takiego kocyka. Jeśli kupimy jasny będziemy musieli liczyć się z jego częstym praniem, zwłaszcza jeśli dziecko będzie już chodziło i będzie miało w wózku założone buty. Może się okazać, że jasne kocyki lepiej sprawdzą się w wózkach głębokich, gdzie dziecko nie ma możliwości ich pobrudzić, a ciemne w spacerówkach, kiedy dziecko już chodzi.

Warto zobaczyć, jakie kocyki mamy do wyboru. Prezentowane są w różnych wzorach, kolorach, wielkościach, a do tego możemy przebierać w różnych materiałach. Tak naprawdę nie zaszkodzi, jeśli zaopatrzymy się w kilka kocyków, bo tych z pewnością nigdy nie będzie za dużo.

dfgfgd
gdfgvdg